Schmittenhöhe

Výškový rozdíl mezi spodní a horní stanicí lanovek na Schmittenhöhe, domovském lyžařském areálu malebného městečka Zell am See, činí 1.243 metrů. A tak jsou tady svahy, podobně jako na nedaleko ležícím ledovcovém areálu Kitzsteinhorn, lyžařské svahy příjemně dlouhé. Nejvyšší bod lyžařského areálu na Schmittenhöhe leží v nadmořské výšce 2.000 metrů.

Skiareál se pravidelně umisťuje v top pětce nejlépe hodnocených lyžařských středisek v rakouské spolkové zemi Salcbursko. Lyžařská sezóna tady v průměru trvá od začátku prosince do začátku dubna. Sjezdaři si tady tak mohou užívat kvalitní lyžování téměř 120 dní do roka. Nejpopulárnějším měsícem pro návštěvu lyžařského areálu nad Zell am See je únor. Tou dobou tady nejčastěji svítí slunce a turisté tady mohou zažít opravdovou alpskou atmosféru. Milovníci sjezdového lyžování sem v hojném počtu cestují i v průběhu března. Tou dobou tady totiž nejčastěji sněží a mohou si tak užívat nejlepších sněhových podmínek za celou zimu.

Díky svým téměř 80 kilometrům sjezdových tratí patří Zell am See mezi 10 největších lyžařských středisek v Salcbursku. Páteř zdejší přepravní infrastruktury tvoří moderní 10 sedačkovou gondola s délkou 2.884 metrů. Ta vyveze lyžaře z okraje Zell am See do nadmořské výšky 1.920 metrů nad mořem. Moderní vysokorychlostní lanovka překoná tuto vzdálenost za méně jak 10 minut!

Schmittenhöhe je všestranným skiareálem a na své si tady přijde skutečně každý. V nabídce jsou sjezdové tratě všech stupňů obtížnosti a tak tu nikdo nepřijde zkrátka. Architekti tohoto lyžařského areálu se maximálně snažili o univerzálnost. A tak byly zdejší sjezdovky navrženy tak, aby z celkového počtu kilometrů tratí odpovídala každé ze 3 obtížností přesně jedna třetina. Jedna třetina sjezdovek je tudíž modrých, druhá červených a zbytek připadá na technicky náročné černé.

Skiareál nad Zell am See je vhodný i pro rodiny s dětmi. Svým návštěvníkům nabízí zvláštní prostory pro děti a na lyžích se tady bude dobře bavit celá rodina. Děti se své první krůčky mohou učit v oblíbeném Schmidolins Dragon Parku. I úplní začátečníci si tady budou moci v bezpečí a pod dohledem zkušených instruktorů vyzkoušet své první sjezdy a obloučky na lyžích. Zábavná trasa pro ty nejmenší lyžaře představuje jedinečný zážitek v podobě překážek, šachet, tunelů a umělé slalomové dráhy.

Jezdci na snowboardu a freestyle lyžaři si zase přijdou na své ve funparku Schmittenhöhe. Ten nabízí svým návštěvníkům nespočet různých překážek, skokánků a vše, co si jen vyznavači těchto sportů mohou přát. Zlatým hřbetem zdejší zábavy je potom 1.300 metrů dlouhá zábavná trať funslope u lanovky Hochmaisbahn. Zde čekají tunely, ostré zatáčky a skoky na všech úrovních. Z prostorů podél trati a z pohodlí lze pak unikátní kousky freestyle lyžařů a snowboardistů sledovat.

Na vrcholku Schmittenhöhe, v příjemné kavárně u horní stanice lanovky Schmittenhöhebahn, se lze opalovat a užívat slunce na slunné terase a přitom sledovat impozantní alpské panorama okolních hor. Gurmáni v Zell am See najdou řadu restaurací, nabízejících rakouské speciality a skvělá vína. Doporučována bývá restaurace Feinschmeck se svou středomořskou, mezinárodní a regionální kuchyní. 

Ti nejzkušenější sjezdaři by si určitě neměli nechat ujít legendární sjezd do údolí Trassabfahrt. S výškovým rozdílem 900 metrů se jedná o jednu z nejstrmějších a nejnáročnějších sjezdovek v celém Salcbursku.

A i když je region Zell am See - Kaprun zaměřen hlavně na sjezdové lyžování, má co nabídnout i dalším jedincům, kteří si chtějí užívat zimy. Disponuje kupříkladu rozsáhlou sítí turistických stezek. Na ně je možné vypravit se na sněžnicích s průvodcem. Zábava je zaručena i na sáňkařské dráze. Mezi Schmittenhöhe a Kitzsteinhornem je jich v provozu hned několik a to dokonce včetně umělého osvětlení. Na jezeře Zeller See lze v zimě vyzkoušet i bruslení pod širým nebem, zahrát si hokej nebo se věnovat curlingu. Navíc se v Zell am See nachází i kryté kluziště, neboť jezero není vždy dostatečně zamrzlé. Mezi turisty, kteří se chtějí po večerech bavit, je obzvláště populární i diskotéka Crazy Daisy.


Create your free website at Beep.com
 
The responsible person for the content of this web site is solely
the webmaster of this website, approachable via this form!