Maiskogel

Ať je déšť nebo slunce - horská dráha Maisiflitzer vás zve na skvělou jízdu! Heslo Dej do toho všechno se objevuje na samotném začátku trasy, když se na semaforu rozsvítí zelená. Bezpečně vedená trasa se spouští do údolí a vozíky na ní v některých místech dosahují rychlosti více než 40 kilometrů v hodině. Zbudované vlny a dokonce i 5 šneků poskytují jezdcům unikátní adrenalinový zážitek. Na nejvyšším místě je trasa vedena dokonce 11 metrů nad úrovní terénu. Jízda na této horské dráze je skvělou zábavou pro všechny věkové skupiny. Nástup na výtah, který vozík vyveze na začátek dráhy a stejně tak její dojezd se nachází přímo na parkovišti Schaufelberg.

A ačkoliv je horská dráha bezesporu silným lákadlem, Maiskogel přitahuje na své prostorné svahy i alpské lyžaře. Nejmenší skiareál v celé oblasti Zell am See - Kaprun nabízí lyžařům a jezdců na snowboardech příjemný a pohodový ráj zimních sportů. Užívat si poklidnou alpskou atmosféru a perfektní lyžování se tady dá na 20 kilometrech sjezdovek především mírné obtížnosti.

Na Maiskogelu se bude lyžování líbit především začínajícím sjezdařům. Kdo si není na lyžích nebo snowboardu tak úplně jist, můžete vyzkoušet sjezd na svazích podél lanovky Maisilift. Na Maiskogelu je pak dalších 14 kilometrů modře značených svahů, určených hlavně pro začátečníky. Pokročilým jezdcům zase bude určitě vyhovovat jízda na pětikilometrovém, středně obtížném svahu. Pro ty nejlepší jezdce je dokonce připraven i jeden kilometr dlouhý černý sjezd. Tři lanovky dopravují sjezdaře z údolí u městečka Kaprun na jedny z nejlépe upravovaných a vždy pečlivě připravených sjezdovek oblíbeného salcburského lyžařského areálu.

Vrchol Maiskogel, půvabné místo s velkými slunečními terasami, zve k odpočinku a relaxaci přímo na svazích. V horské chatě Alpengasthaus Glocknerblick, kuriózní stavbě s krásným panoramatickým výhledem, se podávají tradiční domácí rakouské pokrmy. Snacková Standerbauer je znám svou zvěřinou a hovězím masem z vlastní produkce. K dispozici jsou též kulinářské speciality z ekologického zemědělství v Unteraigenu.

Nedaleko horské dráhy Maisiflitzer nabízí restaurace Maisialm své kulinářské speciality. Vedle skvělého jídla tady živá hudba jen podtrhuje skvělou atmosféru. Chata Saulochalm zve na speciality z Pinzgau a také čerstvé moučníky. Vítanou skutečností ve všech horských chatách jsou dětská menu pro ty nejmenší lyžaře.

Největším zážitkem pro děti však bývá fantastický Maisi park. Ti nejmenší sjezdaři si tady mohou užít dostatku zábavy na terénních vlnách, vlásenkách a tratích s dětskými skoky. Tyto atrakce přiblíží dětem zábavnou formou svět lyžování. Na úplné začátečníky tady dohlédnou školení profesionálové, kteří je seznámí se základy alpského lyžování a dohlédnou na ně.

K završení lyžařského dne je ideální centrum vesničky Kaprun. Přímo u údolní stanice lanovky se každý den koná aprés - ski party. Během dne pak panuje skvělá nálada a atmosféra na terase Sonnenterrasse a také v baru Eisbär. Ty se nacházejí přímo na zdejších svazích. Lyžaři, kteří by si chtěli užít i po setmění, se mohou vydat na diskotéku Baumbar v centru Kaprunu.


Make your free website at Beep.com
 
The responsible person for the content of this web site is solely
the webmaster of this website, approachable via this form!