Kitzsteinhorn

Díky své nadmořské výšce, která se pohybuje mezi 900 a více než 3.000 metry, se řadí lyžařský areál Kitzsteinhorn v oblasti Kaprun / Zell am See ke trojici nejvýše položených skiareálu v rakouské spolkové zemi Salcbursko. Celkový výškový rozdíl mezi nejníže položenou stanicí lanovky a stanicí pod vrcholem Kitzsteinhornu činí více než 2.100 metrů. Tato hodnota dovolila zřídit tady jedny z nejdelších sjezdovek nejen v Salcbursku, ale dokonce v celém Rakousku. Pestrost nabídky sjezdových tratí dostala skiareál na vrcholu Kitzsteinhorn i mezi tři nejlépe hodnocené lyžařské areály v Salcbursku. Vysoká nadmořská výška ledovcového areálu se projevuje i na délce lyžařské sezóny. Ta tu trvá téměř 300 dní v roce. Lyžovat se obvykle začíná v říjnu a poslední lyžaři si mohou užít sněhu ještě na konci června

Lyžařský areál v prostoru ledovce Kitzsteinhorn je mimochodem jedinou ledovcovou oblastí v celém Salzbursku. Milovníkům sjezdového lyžování nabízí skvělou zábavu po celou dobu zdejší sezóny od října do července. Celkem se mohou sjezdaři těšit na více než 40 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Navíc je tady k dispozici 5 freeride tras pro ty, kteří mají rádi jízdu ve volném terénu a hluboký sníh.

Na skipas, zakoupený v Kaprunu, je možné lyžovat i v Zell am See na Schmittenhöhe. Toto malebné městečko na břehu jezera Zeller See leží jen asi 5 kilometrů severně od Kaprunu. Všechny sjezdovky na ledovci jsou krásné a lyžařům vytvářejí ty nejlepší podmínky ke sjezdování. Většina tratí v areálu Kitzsteinhorn je poměrně dlouhá a sjezdaři zde mají možnost zajezdit si na sjezdovkách všech stupňů obtížnosti. V nabídce jsou tratě od těch jednoduchých modrých až po černé a technicky náročné sjezdy. Vítaným bonusem je skutečnost, že vzhledem k nadmořské výšce se mohou lyžaři cestou dolů kochat nádhernými panoramatickými výhledy

Zkušené lyžaře ve volném terénu však na Kitzsteinhorn láká především velkolepá nabídka freeride tras. Zasněžené pláně třítisícového vrcholu nad městečkem Kaprun patří k nejoblíbenějším freeride oblastem v Alpách. V pohodlně docházkové vzdálenosti od zdejších lyžařských vleků se pro freeridery nachází hned pět tras různých obtížností. Známá a oblíbená je kupříkladu trasa Pipe Line. Ta sice není příliš dlouhá, ale během jízdy příjemně houpe je určena spíše zkušeným sjezdařům. Skutečnou výzvou i pro ty nejlepší freeridery je pak Jump Run.

Jezdce na snowboardu a freestyle lyžaře určitě potěší skutečnost, že se tady nachází i dnes už legendární snowpark ledovce Kitzsteinhorn. Přímo na ledovci, v Glacier Parku v nadmořské výšce 2.900 metrů, si může každý sportovní nadšenec vyzkoušet své dovednosti a to již od září. Celkem je tady pro milovníky adrenalinu udržováno 22 překážek. Ty jsou zaměřeny jak na úplné začátečníky, tak i pokročilé lyžaře. Vlastní údržbová posádka zajišťuje, že je park vždy pečlivě upraven.

Kdo by během lyžování na ledovci dostal hlad, může navštívit jednu z místních alpských restaurací či barů. Oblíbená horská restaurace se například nachází přímo na úpatí ledovce Kitzsteinhorn. Ta nabízí vedle lokální kuchyně i výhled na okolní alpské panoramata ze své terasy. Dobré jídlo a pití však není k dostaná pouze na ledovci Kitzsteinhorn. I přímo v obcích Zell am See a Kaprun je možné zastavit se v několika skvělých restaurací.

Turisté zde s oblibou navštěvují i restauraci Feinschmeck. Důvod je zřejmý už z jejího názvu, který mluví za vše. Mezi populární podniky patří i Gasthof Seestrand, kde každý host najde nejen možnost příjemného odpočinku s výhledem na jezero, ale i výtečné jídlo. Na výběr je jak tradiční alpská kuchyně, tak i rychlá moderní jídla jako je pizza nebo italské a těstoviny. V celé oblasti Zell am See a Kaprunu se nachází četné hospody, bary a diskotéky. Oblast je v současnosti známá pro svůj bujarý noční život a pestré možnosti aprés - ski.

Ani návštěvu nejvyššího bodu ve skiareálu Kitzsteinhorn, oblasti Gipfelwelt v nadmořské výšce 3.000 metrů, by si neměl nikdo z turistů nechat ujít. V této úctyhodné výšce se totiž nachází hned několik atrakcí. Byl tu vybudován například 360 metrů dlouhý tunel, který prochází masivem Kitzsteinhornu. Běheme cesty vás průvodce seznámí se zajímavými informacemi o horách Hohe Tauern či o původu křišťálových pokladů. Na konci tunelu se pak nahází panoramatická plošina Top of Salzburg, odkud se před návštěvníky otevře nezapomenutelný výhled. Jako na dlani tady před turisty leží vápencové Alpy, jezero Zeller See a Kaprunské údolí. Akční jedinci mohou pak mohou vyzkoušet raketoplán či sáňkařskou dráhu.


Datenschutzerklärung
Free website powered by Beep.com
 
The responsible person for the content of this web site is solely
the webmaster of this website, approachable via this form!